Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazarkule Sınır Kapısı'ndan geçiş için bekleyenlere AFAD'dan su ve şerbet ikramı

Bu haberin fotoğrafı yok

EDIRNE (AA) – İpsala Sınır Kapısı’nın Yunanistan’daki yangın nedeniyle geçişlere kapatıldığı haberini alanların yöneldiği Pazarkule Sınır Kapısı’nda dün akşam başlayan yoğunluk sürüyor. İpsala Sınır Kapısı’ndan geçişlerin bugün kontrollü olarak başlamasının Pazarkule’deki yoğunluğu azaltması bekleniyor.

AFAD’dan serinleten ikram

AFAD ekipleri de hava sıcaklığının 36 derece ölçüldüğü kentte, sınır kapısında araçlarının içerisinde işlemlerinin yapılmasını bekleyenlere şerbet ve su dağıttı.

Yıllık iznini Türkiye’de geçirdikten sonra Avusturya’ya dönen Sedat Denizci, AA muhabirine, İpsala Sınır Kapısı’ndan dün akşam çıkmayı planladığını ancak komşu ülkedeki yangın nedeniyle planını Pazarkule Sınır Kapısı’ndan çıkmak üzere düzenlediğini söyledi.

Birçok kişinin yönelmesi nedeniyle Pazarkule’de yoğunluk oluştuğunu, bu nedenle sırada beklediklerini ifade eden Denizci, “Sırada beklerken, Türkiye’den ayrılırken şerbet ve su ikram ettiler duygulandık. Teşekkür ederiz.” dedi.

Almanya’ya giden Gültekin Atik ise sevinçle geldikleri vatandan hüzünle ayrıldıklarını dile getirdi.

AFAD ekiplerinin sıcak havada güzel bir hizmet sunduğunu anlatan Atik, “Allah razı olsun, Allah sizleri eksik etmesin. Güzel bir şekilde uğurlandık. Gurbette vatanımızı özlemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Muhabir: Cihan Demirci