Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Daikin Türkiye Akademi 10 yılda 57 binden fazla kişiye eğitim verdi

– Daikin Türkiye Akademi, gerçekleştirdiği eğitimlerle sektör çalışanlarının gelişimine katkıda bulunuyor

Bu haberin fotoğrafı yok

İSTANBUL (AA) – Faaliyete geçtiği 2013'ten bu yana 57 bin 242 kişiye toplamda 490 bin 889 saat eğitim vererek iklimlendirme sektöründe çalışanların gelişimine katkı sağlayan Daikin Türkiye Akademi, sektörüne değer katma misyonuna 2022 mali yılında da devam etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Daikin, çalışanları ve paydaşlarına değer katmak için eğitim faaliyetlerini Daikin Türkiye Akademi çatısı altında başarıyla sürdürüyor.

"Düşünebilen, araştıran ve üretebilen insanlar yetiştiren bir okul olmak" misyonunu ilke edinen akademi, bugüne kadar 57 bin 242 kişiye toplamda 490 bin 889 saat eğitim verdi.

Akademi, sektörel gelişimi destekleyecek teknik ve kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra kadının iş hayatında güçlü şekilde yer edinmesini sağlayacak projelerle de çalışmalarına devam ediyor.

Kadın istihdamını ve fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla sektörde erkek işi olarak kabul edilen teknisyenlik alanında 2017'den bu yana "Sakura Kadın Teknisyen Projesi" ile eğitimler sunan Daikin Türkiye Akademi, 2022'de de 14 kadın teknisyene toplamda 292 saat mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri verdi.

Hem çalışanlarına hem sektöre yönelik eğitimlerine 2022 mali yılında da devam eden akademi, sadece Türkiye'deki paydaşlarına değil, CIS bölgesindeki distribütörlere de toplamda 21 bin 907 saat eğitim vererek kendi markasına katkıda bulunurken, bir taraftan da sektör hakkında farkındalık oluşturmaya olanak sağladı.

– Değer yetiştiren öğretmenler için sektörel eğitimler

Daikin'in sektör için hayata geçirdiği eğitim ve gelişim faaliyetleri kapsamında yürütülen "MEB öğretmen yetiştirme çalışmaları" 2022 mali yılı içerisinde de devam etti.

Eğitim kapsamında Temel Seviye İklimlendirme (Klima), Temel Seviye Isıtma (Kombi), VRV ve Altherma Ürünleri Tesisat ve Montaj, Sistem Bilgisi, Merkezi Sistemler, Chiller, Klima Santrali, Fancoil ve Enerji Verimliliği başlıklarında eğitimler verilerek sektör gelişimine ve sürekliliğine katkıda bulunmak amaçlandı.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 117 eğitmene toplamda 3 bin 40 saat eğitim verildi.

– "İlk Önce Sen Gülümse"

Maltepe'deki merkezinde eğitimlerini sürdüren Daikin Türkiye Akademi, değişen dinamiklere göre yeni fazlar eklediği programına 2022 mali yılında "İlk Önce Sen Gülümse" adıyla "Akademi Servis Sekreterya" eğitim çalışmasını ekledi.

Marka algısını güçlendirmenin yanı sıra müşteri memnuniyetini sağlamak amacı güden çalışmaya yıl içinde 259 katılımcı dahil oldu.

Toplamda 1813 saat eğitim alan katılımcıların öncelikle Daikin markasını daha iyi tanıması, marka bilincini pekiştirmesi ve markanın sürdürülebilirlik konusunda gerçekleştirdiği çalışmaları özümsemesi amaçlandı.

Daikin Türkiye Akademi'nin 2022 mali yılı için düzenlediği eğitimlerden biri de PRO Bayi Gelişim Programı oldu. 7 bölgede 9 etap olarak gerçekleştirilen, 63 gün süren eğitim programında 197 kişiye toplamda 6 bin 695 saat eğitim verildi.

– Sürdürülebilirlik odağında tasarlanan eğitimler

Sürdürülebilirliği iş yapış şekillerinin merkezine koyan Daikin Türkiye, eğitimlerinde de bu konuya önem veriyor. Servis Sekreterya eğitimlerinin girişinde "Sürdürülebilirlik Farkındalığı" yaratmak üzerine eğitim içeriğine yer verilirken MEB eğitimlerinde ise enerji verimliliği konularına odaklanıldı.

Sürdürülebilirlik ve atık yönetimi konusunda e-eğitim içerikleri yayınlayan akademi, aynı zamanda yeni yayınlanan F-Gaz Yönetmeliği çerçevesinde çalışanların ve paydaşlarının eğitim sürecinin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

– Eğitimler kapsamlı şekilde devam ediyor

İklimlendirme sektörü için çalışanlar ve paydaşlar için sadece teknik eğitimler değil, kişisel gelişimi de önemseyen Daikin Türkiye Akademi, bu kapsamda 2022 mali yılında da dil eğitimlerinden mentorlük eğitimlerine geniş bir kapsamda eğitimler sunarak devam etti.

2022 Haziran ayında başlayan Yabancı Dil Destek Programı ile 7 ay boyunca çalışanların dil gelişimleri desteklendi.

Daikin kurumsal stratejilerinin hayata geçebilmesini sağlayabilmek için çalışanların gelişimine ve potansiyellerini daha fazla kullanmalarına destek olmak ve biriken deneyimin paylaşılması yoluyla yetenek ve yetkinliklerin kapasitesini artırmak amacıyla 3 faz halinde mentorluk programı hayata geçirdi.

Tüm çalışanlar için uzun soluklu ve takip programı ile desteklenmiş kişisel gelişim eğitimleri düzenleyen Daikin, ilk kademe liderler için liderlik programının devamı niteliğinde "koçvari" liderliklerini destekleyecek programlar tasarladı.

Orta kademe liderler için şirket yönetimi ve finansal okur yazarlık yetkinliklerini destekleyecek iş simülasyonu programı gerçekleştirilirken bu programlar ile takım olmanın önemi ve farklı disiplinlerdeki çalışmaların daha iyi anlaşılmasının sağlanması hedefleniyor.

Daikin Türkiye Akademi, bundan sonraki süreçte de aynı ivme ile eğitimlerini sürdürerek, sektör çalışanlarının bilgilenmesine, kendini yenilemesine ve mesleki alandaki gelişimine destek vermeye devam edecek.